[INFO] Opinie o ASO w Trojmiescie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Baster
    Drive
    • 2010
    • 92

    [INFO] Opinie o ASO w Trojmiescie

    hmmm troche to kosztuje i na razie przekracza mój budżet ale czego się nie robi dla dobrego car audio. zacznę chyba tak jak piszesz od głosników
    Zamieszczone przez Nexus6
    proponuje glosniki w przedziale do 500 zł,
    jakie tomają być głośniki , w końcu przecież nie można kupić głośnika jak nie wie sie jak on gra w aucie ???
    Obecnie auto ;
    Touareg 7P
    http://forum.golf6.pl/vw-inne-profil...ter-t2063.html
    Golf VI Rline
    http://forum.golf6.pl/vw-mk6-profil/...ter-t1060.html
    No i nadal Octavia
    Baster
  • progressowy
    Rider
    • 2008
    • 453

    #2
    [INFO] Opinie o ASO w Trojmiescie

    Od niedawna stalem sie posiadaczem OT2. Szukam zaufanego warsztatu ktoremu bede zlecal wymiany eksploatacyjne oraz naprawy. Czekam na opinie o Plichta oraz inne.
    Prosze o przyblizony koszt wizyty serwisowej(olej,filtry powietrza,paliwa,olej w skrzyni...) w ASO przy przebiegu 168000km.(co w sklad przegladu wchodzi przy tym przebiegu) Oraz kompletna diagnostyka auta.
    Nadmienie,ze auto ma odnotowane 11 wizyt w ASO Niemieckim(sprawdzone po vinie w aso Plichta)ostatnia wizyta byla w kwietniu 2009r przy przebiegu 148000- wymieniony m.in.rozrzad.
    Już odebrane A3 TFSI limuzyna

    Komentarz

    • winni77
      RS
      • 2009
      • 2183
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      #3
      Mój kumpel serwisuje całą flotę Skód u Plichty w Gdyni (i jest zadowolony), ale to auta firmowe, więc pewnie inaczej patrzą (wszystkie kupił (i wciąż kupuje) u nich). Natomiast co do materiałów eksploatacyjnych wejdź na dział Ogłoszenia komercyjne i zapoznaj się tam z ofertą - po co przepłacać w ASO?
      Mój "Batmobil"

      Komentarz

      • aniam111
        Rider
        • 2009
        • 436

        #4
        Ja swoją Fabię serwisowałam u Groblewskiego ( ten na Bitwy pod Płowcami co już go nie ma ) i próbowali mnie na ciągnąć na wiązkę elektryczną za 4000zł. Okazało się że to źle przykręcona klema od akumulatora. Znalazł to moj ojciec, a oni po 3 wizytach w tym jednej (przegląd roczny ) nie znaleźli.
        Szybę czołową wymieniałam u Plichty we wrzeszczu jak tylko otworzyli salon. Wtedy bym odradziła. Auto upaprane jakimś smarem/silikonem na nasce. Wogóle nie można było tego domyć. W środku na jasnych częściach widać było paluchy mechanika. Pomijając już fakt że jak przyszłam odebrać auto to salon był pusty, żadnego pracownika ( może przerwa na kawę ) kluczyki i dowód leżały na biurku. Poprostu zabrać i pójść sobie. W końcu znalazł się pan z którym się umawiałam na odbiór na konkretną godzinę ( ja zazwyczaj jestem wcześniej bo nie lubie się spóźniać ) a on do mnie że muszę poczekać bo on już wychodzi. Szacunek do klienta :evil:
        Teraz nowe autko będę serwisować u Plichty nadal ale tylko u jednego ( znajomego ) mechanika.
        AniaM
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
        O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

        Komentarz

        • progressowy
          Rider
          • 2008
          • 453

          #5
          Pytam,poniewaz przed zakupem swojej octavi odwiedzilem salon Plichty na Grunwaldzkiej wlasnie. Ogladalem tam jeden uzywany egzemplarz. Ktory okazal sie bublem. Jak zapytalem Pana zajmujacego sie tam sprzedaza aut uzywanych,o DPF,to on odpowiedzial:"co to jest DPF". Mial mnie za glupca czy co?!I wmawial mi,ze zaden samochod 1,9tdi nie jest wyposazony w filtr czastek stalych. Dopiero jak w jednym ze zdan wspomnialem,ze sledze forum skody, diametralnie zmienil podejscie do mnie. Poprosil mnie o podanie vinu auta,ktorego chce kupic.(sprowadzony z Niemiec).
          Po tych doznaniach(moze tylko slownych),bede omijal ASO na Grunwaldzkiej.
          Już odebrane A3 TFSI limuzyna

          Komentarz

          • aniam111
            Rider
            • 2009
            • 436

            #6
            Ja jak się pytałam o skrzynie dsg to usłyszałam że konstrukcja jest banalnie prosta i wogóle nie ma tam żadnej elektroniki.

            Abstrachując kiedyś poszłam wybrać laptopa. Podszedł do mnie pan z obsługi i pyta się czy pomóc. Po czym nic ciekawego nie powiedział ale zapytal się komp mi się podoba wizualnia. Bo jak tak to będzie ok.

            Podobnie czułam się chodząc po salonach i wybierając auto. Głównie padało pytanie jaki kolor bym chciała.

            Tak traktują klientów Ja wole żeby sprzedawca powiedział że nie wie czegoś niż wymyślał historie które się kupy nie trzymają.
            AniaM
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
            O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

            Komentarz

            • krzys301
              Ambiente
              • 2007
              • 244
              • Octavia I (1U2)
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

              #7
              dodam jeszcze swoje trzy grosze na temat Plichty na Grunwaldzkiej. Pojechalem do nich swja nowka Skoda Octavia Tour 1.6 z bardzo ciezko, a nawet bardziej, nie wchodzaca dwojka. Serwisant Skody wysilil sie i powiedzial, ze ten typ tak ma, abym troche pojezdzil , a potem sie zobaczy, a w ogole to moglem kupic Octavie II , to bym nie mial tego problemu. Objasnil mi tez znaczenie nazwy Tour ,ze to samochod do ciezkiej pracy , do dzis nie wiem co to mialo znaczyc. OGOLNIE PODEJSCIE DO KLIJENTA U PLICHTY NA GRUNWALDZKIEJ ,JAK DO FRAJERA, KTORY KUPIL, A TERAZ NIECH SIE WYPCHA. Jakbym kupil uzywany , to przynajmniej wine zrzucil bym na pecha, a nie stal sie frajerem z gwarancja, niestety. Ale ogladajac TVN Turbo widze, ze gwarancja w Polsce to dziala na widzimi sie dealera. Oglnie na skody nie powiem zlego slowa, mialem felicje , w pracy tez lataja i nic sie nie dzieje, tylko mnie widocznie dotkna taki palec ..............

              Komentarz

              • progressowy
                Rider
                • 2008
                • 453

                #8
                Rece opadaja z wlasnych doznan serwisowych,salonowych. Myslalem,ze to tylko do mnie maja takie podejscie Ci spece. Myslalem,ze moze ubior nie ten(adidasy,dzinsy itd.). Dlatego ubralem sie na wizyte u Plichty na "galowo"(krawat,kanty, koszula itd.). Jednak podejscie pracownikow takie same
                Poprzednie autko(BMW e-60) serwisowalem we wlasnym garazu.Olej ,filtry, klocki hamulcowe ze sklepu inernetowego nabywalem. Plyn hamulcowy zlecilem juz wyminic Q-servis w Malborku.
                Kupujac skode myslalem,ze bede jezdzil na przeglady serwisowe do ASO. Jednak czytajac Wasze posty ASO normalnie odsrtasza!!!Tam niedlugo beda bic!!! :lol:
                Do roboty w octavi nie mam duzo,poniewaz byla regularnie servisowana chyba w lepszym niemieckim ASO. Jest m.in po wymianie,rozrzadu. Za 3000km (wskazanie maxi-DOTa oraz ksiazki serwisowej) czeka mnie servis olejowy. Stad tez czekam na opinie o ASO blisko Malborka.
                Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                Komentarz

                • piotrek_gdy
                  RS
                  • 2008
                  • 7723
                  • Volkswagen
                  • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                  #9
                  progressowy, nie bądź takim pesymistą- nie tylko skoda ma takie ASO jak opisywane wyżej przypadki

                  mnie z moją E53 u fociaka kiedyś potraktowali jak kupe ..... :evil:
                  to samo mialem z Renault u Nowaka
                  MB u Gowora
                  z Saabem u Hallera i Octą 1 u grobla
                  zasada jest taka- mozna jeździć do ASo ale trzeba tam mieć kogos znajomego-inaczej za kazdym razem wychodząc z ASo bedziesz odczuwał dziwny dyskomfort w okolicach części ciała na której zazwyczaj siadasz :diabelski_usmiech
                  ja jeźdżę do Plichty na Morska albo do wejerowa na zasadzie znania ludzi- jakoś nie narzekam
                  poza tym mozesz sobie zawiechy i inne drobne rzeczy robic poza ASO-jest Rumia i dośc dobry serwis chwalony przez niektórych kolegów z forum, są rózne Feuwerty czy Shellserwy i całe mnóstwo warsztatów

                  oczywiście to wszystko działa jeszcze dopuki jest GVO
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz

                  • piotrek_gdy
                    RS
                    • 2008
                    • 7723
                    • Volkswagen
                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                    #10
                    Zamieszczone przez progressowy
                    przy przebiegu 148000- wymieniony m.in.rozrzad
                    no widzisz- a mnie w Gda u Plichty przy 90Tkm chcieli wymienić rozrząd na zasadzie, że oni(serwis) tak zalecają
                    na co powiedziałem, żeby sprawdzili po VINie co ile zaleca producent-i tu zonk :P okazalo się, że u mnie co 150Tkm
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz

                    • progressowy
                      Rider
                      • 2008
                      • 453

                      #11
                      Jeszcze pytanko odnosnie wymian materialow ekslpoatacyjnych. Co powinien serwis skontrolowac lub wymienic przy przebiegu 168000km?(procz oleju silnikowego,filtrow) Zaznaczajac,iz do tej pory poprzedni wlasciciel (tzn ASO niemieckie) dokonywal wymian na czas.
                      Chodzi mi o harmonogram wymian,ewentualnej kontroli.
                      Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                      Komentarz

                      • piotrek_gdy
                        RS
                        • 2008
                        • 7723
                        • Volkswagen
                        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                        #12
                        Zamieszczone przez progressowy
                        przy przebiegu 168000km?
                        masz przeglady co 15tkm?
                        w książce masz rozpiskę co podlega i kiedy kontroli
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz

                        • progressowy
                          Rider
                          • 2008
                          • 453

                          #13
                          Wedlu wpisow w ksiazce serwisowej olej byl wymieniany co ok. 20-22tyskm(ma najechane od grudnia 2006r juz 163000km) wg maxi-DOTa zostalo 3100km do wymiany oleju czyli resumujac wymiana co 20000km. Service-Intervall QG1.
                          Ksiazka,niestety po niemiecku.
                          Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                          Komentarz

                          • piotrek_gdy
                            RS
                            • 2008
                            • 7723
                            • Volkswagen
                            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                            #14
                            Zamieszczone przez progressowy
                            Service-Intervall QG1
                            ostro jeździsz kolego :diabelski_usmiech
                            mnie QG1 wystarcza na 29-33tkm
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz

                            • ciuk15
                              Rider
                              • 2009
                              • 406

                              #15
                              Ja ze swoja o2 bylem w serwisie w gdansku na grunwaldzkiej ( Plichta ) umawialem sie na zalatwienie reklamacji ,gdy do nich przyjechalem wzieli samochod obejrzeli i przejechali sie i gdybym do nich nie poszedl bym sie nie dowiedzial ze nie stwierdzili usterki (ponad 1 h czekania ) gdy jednak przejechalem sie z " mistrzem serwisu " usterke stwierdzili i naprawili ( kolejne czekanie ). Po tej przygodzie nie wiem czy do nich jeszcze zawitam a jeszcze gdy mowilem im ze usterka jest to oni mi wmawiali ze nie ma tylko ton pozostawial wiele do zyczenia . By By Plichta !!!
                              1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
                              2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
                              3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
                              4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

                              Komentarz

                              • piotrek_gdy
                                RS
                                • 2008
                                • 7723
                                • Volkswagen
                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                #16
                                Zamieszczone przez ciuk15
                                gdansku na grunwaldzkiej ( Plichta )
                                to chyba najgorszy (opr Grobla) z 3miejskich serwisów
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz

                                • rkoleda
                                  Classic
                                  • 2007
                                  • 20

                                  #17
                                  To gdzie polecicie w takim razie jeździć?
                                  Normalnie to zalamka. Bylem u Plichty i już więcej tam nie pojadę.
                                  robert

                                  Komentarz

                                  • winni77
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 2183
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                    #18
                                    Zamieszczone przez rkoleda
                                    Normalnie to zalamka. Bylem u Plichty i już więcej tam nie pojadę.
                                    U którego, bo są 3?
                                    Mój "Batmobil"

                                    Komentarz

                                    • piotrek_gdy
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 7723
                                      • Volkswagen
                                      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                      #19
                                      Zamieszczone przez winni77
                                      U którego, bo są 3
                                      sugeruję gdy lub wejherowo
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz

                                      • rkoleda
                                        Classic
                                        • 2007
                                        • 20

                                        #20
                                        grunwaldzka, totalna porażka
                                        traktuja tam klienta jak palanta,
                                        brak slów, obiecanki cacanki, nie dotrzyma nie terminów, a liczą sobie za robotę grubą kasę
                                        robert

                                        Komentarz

                                        • progressowy
                                          Rider
                                          • 2008
                                          • 453

                                          #21
                                          rkoleda Gdzie serwisujesz swoja octavkę? Może niedługo w Elblągu otworza aso skoda.? Na szyldzie na wlocie od strony Malborka wisi reklama;wkrotce otwarcie ul.Zuławska.
                                          Do Elbląga nawet bliżej i po drodze. A przeglad olejowo filtrowy,diagnostyczny juz tuz, tuz.
                                          Nie jest problemem oddac autko do pierwszego lepszego serwisu. I byc np oszukanym lub zle potraktowanym.
                                          Zalezy mi na oryginalnych czesciach eksploatacyjnych,adnotacjach w ksiazce serwisowej,wpisach w centralnym kompie ASO skoda oraz diagnostyki i ewentualnych napraw dokonywali ludzie ktorzy maja o tym pojecie,a nie uczyli sie na moim aucie.
                                          Chce porownac oferty dlatego zapytam ile płacicie za serwis olejowy+wszystkie filtry oraz kompletna diagnostyke silnika?
                                          Pytanko; co ile km wymieniacie olej w skrzyni biegow?(moja 5 biegowa)
                                          Czy ktos z Was może zaopiniować serwis HADM GRAMATOWSKI ze Starogardu Gdańskiego?
                                          Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                          Komentarz

                                          • krzys301
                                            Ambiente
                                            • 2007
                                            • 244
                                            • Octavia I (1U2)
                                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                            #22
                                            jeszcze jeden kamyczek do tego bur... plichty. Bylem firmowa skoda octavia I 1.8 t na 90 tys. i chcieli mi wymienic rozrzad, niby tak lepiej( choc w ksiazce po 180 czy 150 tys. aktualnie nie pamietam).
                                            odnosnie gramatowskiego , bylem tam , odnioslem pozytywne wrazenie i z tego co slyszalem to wlasiciel czuwa nad interesem.

                                            Komentarz

                                            • piotrek_gdy
                                              RS
                                              • 2008
                                              • 7723
                                              • Volkswagen
                                              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                              #23
                                              Zamieszczone przez krzys301
                                              chcieli mi wymienic rozrzad, niby tak lepiej
                                              nie jestes pierwszy
                                              mi przy 90Tkm też chcieli ale ich wysmiałem-kazałem sprawdzic w systemie przy jakim przebiegu w moim aucie zaleca producent-okazało się, że przy 150Tkm :diabelski_usmiech
                                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                              Komentarz

                                              • progressowy
                                                Rider
                                                • 2008
                                                • 453

                                                #24
                                                Panowie,a co z tym serwisem w Elblągu? Jeden jedyny zlikwidowali. Czy będzie nowy?
                                                Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                                Komentarz

                                                • krzys301
                                                  Ambiente
                                                  • 2007
                                                  • 244
                                                  • Octavia I (1U2)
                                                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                                  #25
                                                  no wlasnie , Postek mial dzialac pazdziernik- listopad. widze z obwodnicy , ze caly czas sie buduje, ale ciekawe czy Postek da sobie rade z tym salonem w Elblagu i nowym Citroena w gdansku

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...